Licensed to Liberty Swim League B   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 7/6/2019 12:38 PM
                       FSC vs. Penbryn 7-6-19 - 7/6/2019                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mull, Jacob                6 FSC-MA                 34.13      33.66    5  
  2 Delacruz, Leonardo         6 PB-MA                     NT      35.06    3  
 
Event 2  Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peng-Morris, Julia         6 FSC-MA                 33.66      31.50    5  
  2 Gallagher, Emery           6 FSC-MA                 46.08      44.97    3  
  3 Walters, Cecilia           6 PB-MA                  45.58      46.09    1  
  4 Peng-Morris, Ava           6 FSC-MA                 39.57     x46.15  
 
Event 3  Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thien Lieu, Christian      8 FSC-MA                    NT      25.38    5  
  2 Carson, Carl Matthias      8 PB-MA                  26.10      26.71    3  
  3 Turtureja, Stevan          8 FSC-MA                 27.75      27.90    1  
  4 Rossi, James               8 PB-MA                  28.75      30.65  
  5 Gallagher, Everett         7 FSC-MA                 28.06     x31.33  
  6 Jessop, Nathaniel          8 PB-MA                  28.95     x41.82  
 -- Martin, Kevin              8 PB-MA                     NT     X25.40  
 -- Hill, Joseph               8 PB-MA                  29.12     X32.03  
 -- Mittleman, Levi            8 FSC-MA                 32.40     X34.08  
 -- Farren, Patrick            7 PB-MA                  38.27     X41.19  
 
Event 4  Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DiFranco, Ameila           8 FSC-MA                 22.31      24.33    5  
  2 Gray, Ellen                8 FSC-MA                 25.75      26.62    3  
  3 Holmlund, Evie             8 PB-MA                  25.69      27.00    1  
  4 Taylor, Talia              8 PB-MA                  26.14      28.34  
  5 Gibson, Leia               8 PB-MA                  27.06     x30.32  
  6 Abai, Sarah                7 FSC-MA                 26.24     x31.82  
 -- Malloy, Maeve              8 FSC-MA                    NT     X25.18  
 -- Morgan, Caitlyn            8 PB-MA                  28.59     X30.28  
 -- Carson, Kaylee             8 PB-MA                  32.58     X32.59  
 -- McGhiey, Keira             7 FSC-MA                 27.09     X32.81  
 -- Flannery, Erin             8 PB-MA                  29.66     X34.78  
 -- Cameron, Lily              7 FSC-MA                 30.25        XDQ  
 -- Josephson-Wolovoy, Sydne   7 PB-MA                  40.43        XDQ  
 -- Flaugher, Kyla             8 FSC-MA                    NT        XDQ  
 
Event 5  Boys 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cameron, William          10 FSC-MA                 19.50      20.34    5  
  2 Peng-Morris, Ethan         9 FSC-MA                 21.14      24.53    3  
  3 Morgan, Connor            10 PB-MA                  25.06      25.16    1  
  4 Bothwell, Ryan            10 PB-MA                  24.83      25.40  
  5 Madden, Joe                9 FSC-MA                 23.23     x25.70  
  6 Razler, Logan             10 PB-MA                  26.17     x27.76  
 -- Nagel, Lucian             10 FSC-MA                 23.44     X21.77  
 -- Davis, Nathan             10 FSC-MA                 23.63     X23.77  
 -- Simpson, Dennis           10 FSC-MA                 24.53     X24.61  
 -- Malachowski, Andrew       10 FSC-MA                 29.40     X27.75  
 -- Yockus, Miles              9 PB-MA                     NT     X27.76  
 -- Schmidt, Matthew          10 PB-MA                  33.47     X31.39  
 -- Carr, Jamell              10 FSC-MA                 31.69     X35.50  
 -- Igou, Elliott              9 FSC-MA                 35.50     X39.07  
 
Event 6  Girls 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keitel, Nieve             10 FSC-MA                 17.09      17.59    5  
  2 DiFranco, Isabella        10 FSC-MA                 18.19      18.33    3  
  3 Keitel, Arden             10 FSC-MA                 19.28     x20.13  
  4 Mallen, Haley              9 PB-MA                  21.10      22.20    1  
  5 Stevenson, Karidee        10 PB-MA                  21.42      24.91  
  6 Carson, Mary              10 PB-MA                  23.31     x28.70  
 -- Farren, Annaliese          9 PB-MA                  24.69     X23.46  
 -- Cowen, Sophie             10 FSC-MA                 25.23     X24.40  
 -- Felix, Emma               10 PB-MA                  24.36     X24.72  
 -- Simpson, Charlotte        10 FSC-MA                 25.94     X25.22  
 -- Kerr, Charlotte            9 FSC-MA                    NT     X25.88  
 -- Degnan, Kahlan             9 FSC-MA                 23.37     X26.51  
 -- Toombs, Emma               9 FSC-MA                    NT     X27.76  
 -- Rosa, Kaitlyn             10 FSC-MA                 23.78     X28.34  
 -- Kerr, Lyla                10 FSC-MA                 28.44     X30.81  
 -- Brown, Naomi               9 PB-MA                  30.63     X31.14  
 -- Abai, Emily                9 FSC-MA                 26.55     X31.44  
 -- Barber-Johnston, Addison   9 FSC-MA                 30.59     X31.50  
 -- McCann, Grace              9 PB-MA                  31.87     X34.39  
 
Event 7  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmlund, Ezra            12 PB-MA                  34.91      36.19    5  
  2 Fassbender, James         12 FSC-MA                 37.62      37.27    3  
  3 Cohen, Radek              12 FSC-MA                    NT      38.81    1  
  4 Sullivan, Cade            12 PB-MA                     NT      43.84  
  5 Kolman, Caiden            11 FSC-MA                 42.57     x45.56  
 -- Saunders, Gram            12 FSC-MA                 43.84     X45.08  
 -- Brown, Elijah             11 PB-MA                     NT     X50.34  
 -- Farmer, Charlie           12 FSC-MA                 50.73     X50.45  
 -- Padmanabhan, Ravi         11 FSC-MA                 53.66     X57.40  
 -- Toombs, William           11 FSC-MA                 59.78     X59.22  
 -- Franklin, Luke            11 PB-MA                1:02.63   X1:03.00  
 -- Tallon, Aidan             12 FSC-MA               1:00.09   X1:03.65  
 -- Kass, Jamie               12 PB-MA                  54.39         DQ  
 
Event 8  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alcorn, Sabrina           12 PB-MA                     NT      37.91    5  
  2 Hill, Tierney             11 PB-MA                  37.00      38.33    3  
  3 Pischke, Greta            11 FSC-MA                 37.28      38.38    1  
  4 Mcghiey, Bryn             11 FSC-MA                 40.06      40.18  
  5 Stensrud, Marin           12 PB-MA                  40.34     x42.33  
  6 Van Steenburgh, Sasha     12 FSC-MA                 44.77     x43.75  
 -- Gomberg, Ariah            12 PB-MA                  41.74     X41.77  
 -- Martin, Mary Kate         12 PB-MA                  42.22     X42.44  
 -- Barson, Abigail           11 PB-MA                  49.55     X53.01  
 -- Abai, Katie               11 FSC-MA                 53.25     X53.22  
 -- Degnan, Reese             11 FSC-MA                 52.34     X54.38  
 -- Walters, Alexandria       11 PB-MA                  59.22     X58.44  
 -- Brown, Jordan             12 PB-MA                1:00.03     X58.82  
 -- Heinrich, Abigail         11 PB-MA                1:01.22   X1:00.52  
 
Event 9  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horn, William             14 FSC-MA                 33.25      33.50    5  
  2 Holmund, Zach             13 PB-MA                  36.33      36.57    3  
  3 Bothwell, Noah            13 PB-MA                  41.84      42.41    1  
  4 Reilly, August            11 FSC-MA                    NT      46.53  
 
Event 10  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conti, Amanda             14 FSC-MA                 30.15      31.88    5  
  2 Brown, Jillian            13 PB-MA                  32.94      32.95    3  
  3 Rosati, Kayla             14 PB-MA                  39.03      38.65    1  
  4 Schmidt, Colleen          13 PB-MA                  41.00     x42.26  
  5 Martino, Lillian          13 FSC-MA                 41.67      43.88  
  6 Gilliard, Nadia           13 FSC-MA                 42.48     x44.47  
 -- McFadden, Elizabeth       13 FSC-MA                 42.78     X43.33  
 -- Loomis, Kaitlyn           13 PB-MA                  42.81     X43.82  
 -- Martin, Meghan            14 PB-MA                  47.27     X45.40  
 
Event 11  Boys 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gendron, Ben              16 FSC-MA                 31.22      31.47    5  
  2 Smith, Riley              18 PB-MA                  35.12      36.63    3  
  3 Gendron, Johnny           12 FSC-MA                    NT      51.06    1  
 
Event 12  Girls 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Catherine        20 PB-MA                  36.19      38.89    5  
  2 McMichael, Olivia         17 PB-MA                  44.44      44.03    3  
 
Event 13  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thien Lieu, Christian      8 FSC-MA                 24.26      24.62    5  
  2 Carson, Carl Matthias      8 PB-MA                  27.31      27.64    3  
  3 Fassbender, Will           8 FSC-MA                 27.17      30.20    1  
 -- Gallagher, Everett         7 FSC-MA                 34.83         DQ  
 -- Mittleman, Levi            8 FSC-MA                 36.06        XDQ  
 
Event 14  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malloy, Maeve              8 FSC-MA                    NT      27.65    5  
  2 Gibson, Ella               8 PB-MA                     NT      30.14    3  
  3 Morgan, Caitlyn            8 PB-MA                  30.76      30.31    1  
  4 Abai, Sarah                7 FSC-MA                 36.32      33.81  
  5 Josephson-Wolovoy, Sydne   7 PB-MA                     NT     x38.06  
 -- Gray, Ellen                8 FSC-MA                    NT     X34.07  
 -- Flaugher, Kyla             8 FSC-MA                 37.68     X41.68  
 -- Cameron, Lily              7 FSC-MA                 37.01        XDQ  
 -- McGhiey, Keira             7 FSC-MA                    NT        XDQ  
 -- Madden, Maeve              7 FSC-MA                 34.40         DQ  
 -- Gallagher, Emery           6 FSC-MA                    NT        XDQ  
 
Event 15  Boys 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allerton, Freddy          10 FSC-MA                 20.18      20.94    5  
  2 Cohen, Jonah               9 FSC-MA                 22.45      21.89    3  
  3 Peng-Morris, Ethan         9 FSC-MA                 21.62     x23.03  
  4 Morgan, Connor            10 PB-MA                  24.33      27.00    1  
  5 Schmidt, Matthew          10 PB-MA                  39.56      46.00  
 -- Cameron, William          10 FSC-MA                 22.97     X22.21  
 -- Madden, Joe                9 FSC-MA                 26.44     X26.13  
 -- Davis, Nathan             10 FSC-MA                 25.28     X27.70  
 -- Nagel, Lucian             10 FSC-MA                 31.89     X34.43  
 -- Malachowski, Andrew       10 FSC-MA                 30.95     X34.57  
 -- Carr, Jamell              10 FSC-MA                    NT     X40.45  
 -- Bothwell, Ryan            10 PB-MA                     NT     X48.82  
 -- Yockus, Miles              9 PB-MA                  28.26         DQ  
 -- Simpson, Dennis           10 FSC-MA                 25.53        XDQ  
 
Event 16  Girls 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tucker, Ruby              10 PB-MA                     NT     J18.88    5  
  2 Keitel, Nieve             10 FSC-MA                 19.02     J18.78    3  
  3 Mallen, Haley              9 PB-MA                  23.83      23.02    1  
  4 Cowen, Sophie             10 FSC-MA                 24.04      23.38  
  5 Degnan, Kahlan             9 FSC-MA                 23.99     x25.06  
 -- Stevenson, Karidee        10 PB-MA                  23.58     X24.41  
 -- Kerr, Lyla                10 FSC-MA                    NT     X25.34  
 -- Toombs, Emma               9 FSC-MA                 27.09     X26.75  
 -- Kerr, Charlotte            9 FSC-MA                 27.72     X28.33  
 -- Felix, Emma               10 PB-MA                  28.95     X29.43  
 -- Simpson, Charlotte        10 FSC-MA                 29.04     X29.47  
 -- Barber-Johnston, Addison   9 FSC-MA                    NT     X34.16  
 -- Rosa, Kaitlyn             10 FSC-MA                 28.82        XDQ  
 -- Brown, Naomi               9 PB-MA                     NT        XDQ  
 -- Carson, Mary              10 PB-MA                  24.87         DQ  
 
Event 17  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Radek              12 FSC-MA                 38.93      40.06    5  
  2 Fassbender, James         12 FSC-MA                 39.97      40.78    3  
  3 Sullivan, Cade            12 PB-MA                  42.03      41.78    1  
  4 Martin, Brendan           11 PB-MA                  47.22      47.70  
  5 Kolman, Caiden            11 FSC-MA                 46.73     x50.38  
  6 Malloy, Joseph            11 FSC-MA                    NT     x57.09  
 -- Tallon, Aidan             12 FSC-MA                 54.44     X53.45  
 -- Toombs, William           11 FSC-MA                 56.34     X55.20  
 -- Farmer, Charlie           12 FSC-MA                    NT     X55.22  
 -- Padmanabhan, Ravi         11 FSC-MA                 54.22     X55.75  
 -- Reilly, August            11 FSC-MA                 48.25         DQ  
 -- Brown, Elijah             11 PB-MA                  49.10         DQ  
 -- Kass, Jamie               12 PB-MA                1:15.10        XDQ  
 
Event 18  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Igou, Olivia              12 FSC-MA                 42.42      41.76    5  
  2 Schreffer, Miranda        12 FSC-MA                    NT      44.96    3  
  3 Van Steenburgh, Sasha     12 FSC-MA                 47.01     x47.26  
  4 Martin, Mary Kate         12 PB-MA                  51.76      49.63    1  
  5 Dampf, Joelle             11 PB-MA                  51.06      51.72  
  6 Barson, Abigail           11 PB-MA                  52.75     x51.75  
 -- Baisch, Mackenzie         12 FSC-MA                    NT     X44.19  
 -- Mcghiey, Bryn             11 FSC-MA                 49.83     X48.40  
 -- Degnan, Reese             11 FSC-MA                    NT     X53.85  
 -- Farren, Brigid            11 PB-MA                  55.57     X56.88  
 -- Walters, Alexandria       11 PB-MA                  58.38     X58.01  
 -- Abai, Katie               11 FSC-MA               1:00.35   X1:01.01  
 -- Franklin, Isabelle        12 PB-MA                     NT   X1:02.87  
 
Event 19  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cross, William            13 FSC-MA                 35.39      35.19    5  
  2 Holmund, Zach             13 PB-MA                  39.23      39.25    3  
  3 Farren, Thomas            13 PB-MA                  44.43      44.90    1  
 -- Gendron, Johnny           12 FSC-MA                    NT         DQ  
 
Event 20  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jessop, Autumn            13 PB-MA                  35.06      36.06    5  
  2 Pischke, Amy              14 FSC-MA                 37.94      37.28    3  
  3 Loomis, Kaitlyn           13 PB-MA                  41.12      40.81    1  
  4 McFadden, Elizabeth       13 FSC-MA                 42.78      42.71  
  5 Martino, Lillian          13 FSC-MA                 43.78     x46.07  
  6 Eidenshink, Margaret      14 PB-MA                  43.59     x46.10  
 -- Sullivan, Avery           14 PB-MA                     NT     X46.29  
 -- Martin, Meghan            14 PB-MA                     NT     X46.70  
 
Event 21  Boys 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Matthew            15 FSC-MA                 31.77      32.02    5  
  2 Saunders, Gram            12 FSC-MA                    NT      58.77    3  
 
Event 22  Girls 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Catherine        20 PB-MA                  38.03      38.18    5  
  2 McMichael, Olivia         17 PB-MA                  43.35      43.91    3  
  3 Gilliard, Nadia           13 FSC-MA                    NT      58.34    1  
 
Event 23  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fassbender, Will           8 FSC-MA                 24.34      28.51    5  
  2 Jessop, Nathaniel          8 PB-MA                  30.76      36.02    3  
 -- Gallagher, Everett         7 FSC-MA                    NT         DQ  
 -- Turtureja, Stevan          8 FSC-MA                    NT         DQ  
 -- Martin, Kevin              8 PB-MA                  30.47         DQ  
 
Event 24  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DiFranco, Ameila           8 FSC-MA                 20.33      20.90    5  
  2 Taylor, Talia              8 PB-MA                  21.33      21.38    3  
  3 Gibson, Ella               8 PB-MA                  26.09      28.51    1  
  4 Gibson, Leia               8 PB-MA                     NT     x29.16  
  5 Madden, Maeve              7 FSC-MA                 30.65      35.88  
 
Event 25  Boys 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allerton, Freddy          10 FSC-MA                    NT      20.66    5  
  2 Cohen, Jonah               9 FSC-MA                 22.66      22.38    3  
  3 Davis, Nathan             10 FSC-MA                 23.97     x24.25  
 
Event 26  Girls 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tucker, Ruby              10 PB-MA                  15.28      15.46    5  
  2 Keitel, Arden             10 FSC-MA                 15.34      15.75    3  
  3 DiFranco, Isabella        10 FSC-MA                 17.96      18.81    1  
  4 Abai, Emily                9 FSC-MA                    NT     x29.08  
 -- Farren, Annaliese          9 PB-MA                  23.60         DQ  
 
Event 27  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmlund, Ezra            12 PB-MA                  32.05      33.20    5  
  2 Cohen, Radek              12 FSC-MA                 37.11      38.02    3  
  3 Reilly, August            11 FSC-MA                 42.56      40.56    1  
  4 Martin, Brendan           11 PB-MA                  45.34      44.64  
  5 Malloy, Joseph            11 FSC-MA                    NT     x52.56  
  6 Rosati, Luca              11 PB-MA                  46.84     x53.01  
 
Event 28  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alcorn, Sabrina           12 PB-MA                  34.64      34.90    5  
  2 Baisch, Mackenzie         12 FSC-MA                    NT      36.07    3  
  3 Hill, Tierney             11 PB-MA                  36.84      36.13    1  
  4 Schreffer, Miranda        12 FSC-MA                 36.72      37.78  
  5 Pischke, Greta            11 FSC-MA                 37.26     x38.65  
  6 Stensrud, Marin           12 PB-MA                  42.47     x41.47  
 -- Gomberg, Ariah            12 PB-MA                  43.84     X47.94  
 -- Franklin, Isabelle        12 PB-MA                  49.03     X50.71  
 -- Miller, Jenna             11 PB-MA                  52.75        XDQ  
 -- Farren, Brigid            11 PB-MA                     NT        XDQ  
 
Event 29  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cross, William            13 FSC-MA                 28.53      28.25    5  
  2 Horn, William             14 FSC-MA                 29.51      29.89    3  
  3 Bothwell, Noah            13 PB-MA                  36.62      37.27    1  
  4 Farren, Thomas            13 PB-MA                     NT      52.09  
  5 Gendron, Johnny           12 FSC-MA                    NT     x52.83  
 
Event 30  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conti, Amanda             14 FSC-MA                 28.89      28.94    5  
  2 Brown, Jillian            13 PB-MA                  32.15      31.39    3  
  3 Pischke, Amy              14 FSC-MA                 32.40      31.94    1  
  4 Jessop, Autumn            13 PB-MA                  32.62      32.33  
  5 Rosati, Kayla             14 PB-MA                  36.49     x36.37  
 -- Schmidt, Colleen          13 PB-MA                  38.59     X39.35  
 -- Eidenshink, Margaret      14 PB-MA                  46.75     X43.07  
 
Event 31  Boys 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gendron, Ben              16 FSC-MA                 27.40      27.07    5  
  2 Cohen, Matthew            15 FSC-MA                 26.94      27.41    3  
  3 Smith, Riley              18 PB-MA                  29.33      30.27    1  
 
Event 32  Girls 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Catherine        20 PB-MA                  31.94      32.07    5  
  2 Igou, Olivia              12 FSC-MA                    NT      39.78    3  
 
Event 33  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mull, Jacob                6 FSC-MA                 25.03      28.45    5  
  2 Delacruz, Leonardo         6 PB-MA                  34.81      34.66    3  
  3 Rossi, Santino             5 PB-MA                  39.09      38.52    1  
 -- Holmlund, Ben              6 PB-MA                     NT     X33.40  
 -- Yockus, Rex                6 PB-MA                  52.71   X1:02.97  
 
Event 34  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peng-Morris, Julia         6 FSC-MA                 23.72      24.89    5  
  2 Gallagher, Emery           6 FSC-MA                 40.12      33.14    3  
  3 Peng-Morris, Ava           6 FSC-MA                 36.40     x38.94  
 -- Walters, Cecilia           6 PB-MA                  49.83         DQ  
 
Event 35  Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fassbender, Will           8 FSC-MA                 18.21      18.87    5  
  2 Thien Lieu, Christian      8 FSC-MA                 19.85      19.62    3  
  3 Martin, Kevin              8 PB-MA                  21.50      20.13    1  
  4 Carson, Carl Matthias      8 PB-MA                  19.90      20.37  
  5 Rossi, James               8 PB-MA                  23.97     x25.26  
 -- Turtureja, Stevan          8 FSC-MA                 22.94     X23.45  
 -- Hill, Joseph               8 PB-MA                  25.40     X23.52  
 -- Carson, Charles            7 PB-MA                  30.03     X31.39  
 -- Mittleman, Levi            8 FSC-MA                 32.06     X33.03  
 -- Farren, Patrick            7 PB-MA                  33.31     X41.51  
 
Event 36  Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DiFranco, Ameila           8 FSC-MA                 18.84      19.00    5  
  2 Taylor, Talia              8 PB-MA                  18.42      19.46    3  
  3 Morgan, Caitlyn            8 PB-MA                  20.25      19.84    1  
  4 Gray, Ellen                8 FSC-MA                 23.15      22.51  
  5 Abai, Sarah                7 FSC-MA                 26.41     x24.26  
  6 Gibson, Ella               8 PB-MA                  21.08     x27.07  
 -- Malloy, Maeve              8 FSC-MA                    NT     X21.84  
 -- Holmlund, Evie             8 PB-MA                  25.88     X25.42  
 -- Flannery, Erin             8 PB-MA                  25.87     X25.51  
 -- McGhiey, Keira             7 FSC-MA                 27.21     X26.59  
 -- Gibson, Leia               8 PB-MA                  24.88     X26.88  
 -- Carson, Kaylee             8 PB-MA                  26.60     X27.06  
 -- Madden, Maeve              7 FSC-MA                 27.84     X27.39  
 -- Flaugher, Kyla             8 FSC-MA                 28.15     X28.94  
 -- Josephson-Wolovoy, Sydne   7 PB-MA                  34.35     X29.65  
 -- Cameron, Lily              7 FSC-MA                 27.81     X31.66  
 
Event 37  Boys 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cameron, William          10 FSC-MA                 16.15      15.76    5  
  2 Peng-Morris, Ethan         9 FSC-MA                 17.20      17.39    3  
  3 Cohen, Jonah               9 FSC-MA                 18.47     x18.33  
  4 Morgan, Connor            10 PB-MA                  18.22      18.71    1  
  5 Ward, Joseph               9 FSC-MA                    NT     x19.84  
  6 Bothwell, Ryan            10 PB-MA                  20.82      21.59  
  7 Yockus, Miles              9 PB-MA                  23.13     x23.60  
 -- Allerton, Freddy          10 FSC-MA                 19.15     X20.01  
 -- Simpson, Dennis           10 FSC-MA                 20.00     X20.31  
 -- Madden, Joe                9 FSC-MA                 20.97     X20.57  
 -- Malachowski, Andrew       10 FSC-MA                 24.10     X23.06  
 -- Nagel, Lucian             10 FSC-MA                 23.35     X24.81  
 -- Carr, Jamell              10 FSC-MA                 23.33     X24.93  
 -- Razler, Logan             10 PB-MA                  25.34     X25.19  
 -- Schmidt, Matthew          10 PB-MA                  24.29     X25.39  
 -- Igou, Elliott              9 FSC-MA                 30.38     X30.47  
 
Event 38  Girls 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keitel, Arden             10 FSC-MA                 13.13      13.88    5  
  2 Tucker, Ruby              10 PB-MA                  14.52      14.45    3  
  3 Keitel, Nieve             10 FSC-MA                 14.01      14.52    1  
  4 DiFranco, Isabella        10 FSC-MA                 15.84     x15.70  
  5 Mallen, Haley              9 PB-MA                  16.91      18.08  
  6 Felix, Emma               10 PB-MA                  16.78     x18.21  
 -- Cowen, Sophie             10 FSC-MA                 17.73     X19.50  
 -- Stevenson, Karidee        10 PB-MA                  18.93     X20.07  
 -- Kerr, Lyla                10 FSC-MA                 20.44     X21.19  
 -- Degnan, Kahlan             9 FSC-MA                 23.09     X21.76  
 -- Rosa, Kaitlyn             10 FSC-MA                 22.62     X22.06  
 -- Carson, Mary              10 PB-MA                  22.81     X22.66  
 -- Farren, Annaliese          9 PB-MA                  23.44     X24.01  
 -- Kerr, Charlotte            9 FSC-MA                 23.03     X24.44  
 -- Toombs, Emma               9 FSC-MA                 24.16     X25.50  
 -- Brown, Naomi               9 PB-MA                  25.85     X26.50  
 -- Abai, Emily                9 FSC-MA                 23.56     X27.22  
 -- Barber-Johnston, Addison   9 FSC-MA                 25.96     X28.07  
 -- McCann, Grace              9 PB-MA                  31.46     X29.44  
 
Event 39  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmlund, Ezra            12 PB-MA                  29.84      30.45    5  
  2 Fassbender, James         12 FSC-MA                 31.52      31.12    3  
  3 Sullivan, Cade            12 PB-MA                  33.53      32.69    1  
  4 Kolman, Caiden            11 FSC-MA                 35.84      36.69  
  5 Brown, Elijah             11 PB-MA                  36.09     x37.53  
  6 Malloy, Joseph            11 FSC-MA                    NT     x40.86  
 -- Saunders, Gram            12 FSC-MA                 36.26     X36.44  
 -- Martin, Brendan           11 PB-MA                  36.84     X37.06  
 -- Farmer, Charlie           12 FSC-MA                 39.05     X37.53  
 -- Rosati, Luca              11 PB-MA                  39.97     X41.45  
 -- Franklin, Luke            11 PB-MA                  42.59     X42.68  
 -- Toombs, William           11 FSC-MA                 48.15     X47.28  
 -- Padmanabhan, Ravi         11 FSC-MA                 44.71     X47.64  
 -- Kass, Jamie               12 PB-MA                  51.78     X52.59  
 -- Tallon, Aidan             12 FSC-MA                 45.06     X54.81  
 
Event 40  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alcorn, Sabrina           12 PB-MA                  30.52      30.71    5  
  2 Baisch, Mackenzie         12 FSC-MA                    NT      32.56    3  
  3 Pischke, Greta            11 FSC-MA                 32.53      32.88    1  
  4 Stensrud, Marin           12 PB-MA                  33.28      33.00  
  5 Schreffer, Miranda        12 FSC-MA                 33.09     x33.34  
  6 Hill, Tierney             11 PB-MA                  34.26     x34.39  
 -- Igou, Olivia              12 FSC-MA                 34.77     X33.95  
 -- Van Steenburgh, Sasha     12 FSC-MA                 34.47     X34.09  
 -- Gomberg, Ariah            12 PB-MA                  35.63     X35.00  
 -- Mcghiey, Bryn             11 FSC-MA                 36.41     X35.77  
 -- Martin, Mary Kate         12 PB-MA                  37.88     X38.46  
 -- Abai, Katie               11 FSC-MA                 44.06     X40.68  
 -- Franklin, Isabelle        12 PB-MA                  38.63     X40.91  
 -- Barson, Abigail           11 PB-MA                  42.92     X42.76  
 -- Miller, Jenna             11 PB-MA                  43.75     X43.56  
 -- Degnan, Reese             11 FSC-MA                 42.79     X43.88  
 -- Dampf, Joelle             11 PB-MA                  48.28     X43.97  
 -- Heinrich, Abigail         11 PB-MA                  46.33     X47.66  
 -- Walters, Alexandria       11 PB-MA                  47.72     X51.88  
 -- Farren, Brigid            11 PB-MA                  52.77     X54.78  
 -- Brown, Jordan             12 PB-MA                  51.20     X57.54  
 
Event 41  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cross, William            13 FSC-MA                 25.81      26.02    5  
  2 Horn, William             14 FSC-MA                 27.25      27.64    3  
  3 Holmund, Zach             13 PB-MA                  30.77      30.32    1  
  4 Bothwell, Noah            13 PB-MA                  32.40      32.46  
  5 Farren, Thomas            13 PB-MA                  39.39     x37.09  
 
Event 42  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conti, Amanda             14 FSC-MA                 26.13      26.28    5  
  2 Jessop, Autumn            13 PB-MA                  28.47      28.45    3  
  3 Pischke, Amy              14 FSC-MA                 29.45      28.50    1  
  4 Brown, Jillian            13 PB-MA                  30.10      30.77  
  5 Rosati, Kayla             14 PB-MA                  32.63     x32.02  
  6 McFadden, Elizabeth       13 FSC-MA                 33.44     x32.94  
 -- Loomis, Kaitlyn           13 PB-MA                  32.65     X31.97  
 -- Gilliard, Nadia           13 FSC-MA                 34.70     X34.26  
 -- Schmidt, Colleen          13 PB-MA                  33.81     X34.69  
 -- Sullivan, Avery           14 PB-MA                  32.72     X34.70  
 -- Eidenshink, Margaret      14 PB-MA                  36.59     X35.32  
 -- Martino, Lillian          13 FSC-MA                 35.60     X36.70  
 -- Martin, Meghan            14 PB-MA                  34.41     X37.00  
 
Event 43  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gendron, Ben              16 FSC-MA                 54.37      54.56    5  
  2 Cohen, Matthew            15 FSC-MA                 55.91      56.00    3  
  3 Smith, Riley              18 PB-MA                1:01.28    1:04.53    1  
 
Event 44  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McMichael, Olivia         17 PB-MA                     NT    1:19.32    5  
 
Event 45  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:27.75    1:29.70    7  
     1) Thien Lieu, Christian 8         2) Turtureja, Stevan 8            
     3) Gallagher, Everett 7            4) Fassbender, Will 8             
  2 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:32.72    1:34.44  
     1) Rossi, James 8                  2) Jessop, Nathaniel 8            
     3) Martin, Kevin 8                 4) Carson, Carl Matthias 8        
  3 Penbryn Piranhas-MA  'B'                               NT   x2:15.44  
     1) Hill, Joseph 8                  2) Delacruz, Leonardo 6           
     3) Carson, Charles 7               4) Farren, Patrick 7              
 
Event 46  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:31.07    1:28.57    7  
     1) Gibson, Leia 8                  2) Morgan, Caitlyn 8              
     3) Gibson, Ella 8                  4) Taylor, Talia 8                
  2 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:32.97    1:33.74  
     1) McGhiey, Keira 7                2) Malloy, Maeve 8                
     3) Peng-Morris, Julia 6            4) DiFranco, Ameila 8             
 -- Flourtown Swim Team-MA  'B'                            NT   X2:07.63  
     1) Cameron, Lily 7                 2) Flaugher, Kyla 8               
     3) Madden, Maeve 7                 4) Peng-Morris, Ava 6             
 
Event 47  Boys 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:13.28    1:15.15    7  
     1) Peng-Morris, Ethan 9            2) Allerton, Freddy 10            
     3) Cohen, Jonah 9                  4) Cameron, William 10            
  2 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:36.17    1:33.52  
     1) Schmidt, Matthew 10             2) Yockus, Miles 9                
     3) Bothwell, Ryan 10               4) Morgan, Connor 10              
 -- Flourtown Swim Team-MA  'B'                            NT   X1:25.98  
     1) Simpson, Dennis 10              2) Carr, Jamell 10                
     3) Madden, Joe 9                   4) Davis, Nathan 10               
 -- Flourtown Swim Team-MA  'C'                            NT   X1:40.91  
     1) Malachowski, Andrew 10          2) Ward, Joseph 9                 
     3) Mull, Jacob 6                   4) Nagel, Lucian 10               
 
Event 48  Girls 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:03.88    1:06.78    7  
     1) Keitel, Nieve 10                2) Cowen, Sophie 10               
     3) DiFranco, Isabella 10           4) Keitel, Arden 10               
  2 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:10.56    1:13.33  
     1) Mallen, Haley 9                 2) Stevenson, Karidee 10          
     3) Felix, Emma 10                  4) Tucker, Ruby 10                
  3 Penbryn Piranhas-MA  'B'                               NT   x1:42.95  
     1) McCann, Grace 9                 2) Farren, Annaliese 9            
     3) Brown, Naomi 9                  4) Carson, Mary 10                
 -- Flourtown Swim Team-MA  'B'                            NT   X1:38.37  
     1) Simpson, Charlotte 10           2) Toombs, Emma 9                 
     3) Abai, Emily 9                   4) Rosa, Kaitlyn 10               
 
Event 49  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          2:20.75    2:17.69    7  
     1) Martin, Brendan 11              2) Brown, Elijah 11               
     3) Sullivan, Cade 12               4) Holmlund, Ezra 12              
  2 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       2:26.25    2:22.45  
     1) Cohen, Radek 12                 2) Malloy, Joseph 11              
     3) Kolman, Caiden 11               4) Fassbender, James 12           
 
Event 50  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          2:18.06    2:12.59    7  
     1) Gomberg, Ariah 12               2) Hill, Tierney 11               
     3) Stensrud, Marin 12              4) Alcorn, Sabrina 12             
  2 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       2:20.03    2:13.58  
     1) Schreffer, Miranda 12           2) Baisch, Mackenzie 12           
     3) Igou, Olivia 12                 4) Pischke, Greta 11              
  3 Penbryn Piranhas-MA  'B'                               NT   x2:42.59  
     1) Martin, Mary Kate 12            2) Barson, Abigail 11             
     3) Miller, Jenna 11                4) Franklin, Isabelle 12          
 -- Flourtown Swim Team-MA  'B'                            NT   X2:36.57  
     1) Mcghiey, Bryn 11                2) Degnan, Reese 11               
     3) Abai, Katie 11                  4) Van Steenburgh, Sasha 12       
 -- Penbryn Piranhas-MA  'C'                               NT    3:10.07  
     1) Heinrich, Abigail 11            2) Dampf, Joelle 11               
     3) Brown, Jordan 12                4) Walters, Alexandria 11         
 
Event 51  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flourtown Swim Team-MA  'A'                            NT    2:50.22    7  
     1) Farmer, Charlie 12              2) Tallon, Aidan 12               
     3) Toombs, William 11              4) Reilly, August 11              
 
Event 52  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          2:03.81    2:00.02    7  
     1) Loomis, Kaitlyn 13              2) Brown, Jillian 13              
     3) Rosati, Kayla 14                4) Jessop, Autumn 13              
  2 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       2:03.40    2:01.09  
     1) Gilliard, Nadia 13              2) McFadden, Elizabeth 13         
     3) Pischke, Amy 14                 4) Conti, Amanda 14               
  3 Penbryn Piranhas-MA  'B'                               NT   x2:26.08  
     1) Schmidt, Colleen 13             2) Martin, Meghan 14              
     3) Eidenshink, Margaret 14         4) Sullivan, Avery 14             
 
Event 53  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:44.21    1:46.62    7  
     1) Horn, William 14                2) Cross, William 13              
     3) Gendron, Ben 16                 4) Cohen, Matthew 15              
 
                    Combined Team Scores - Through Event 54                    
 
  1. Flourtown Swim Team                 277   2. Penbryn Piranhas                    171